– Det føles utrolig deilig å endelig lande programmet og hanke inn en internasjonal storfisk som Rag'n'Bone Man sånn helt på tampen. En fantastisk liveartist med et helt makelaust band som virkelig har evnene til å kunne trollbinde Pstereopublikummet, sier Kim Aasli, bookingansvarlig i Pstereo.
Rag 'n' Bone Man har etablert seg som en av Storbritannias mest suksessrike artister i nyere tid, og med debutalbumet «Human» seilte han rett inn på førsteplassen på de britiske albumlistene. Låten med samme navn toppet singelistene i over 15 land verden over, og videoen til låten har i skrivende stund mer en 1.5 milliarder avspillinger, skriver festivalen i en pressemelding.
Rockebandet Death By Unga Bunga skal feire sitt 15-årsjubileum blant annet med å innta Pstereo fredag 19. august.
– Med Death by Unga Bunga på plakaten vet vi at vi får en solid dose rocke-anthems som sparker i gang ei alle tiders festivalhelg. I likhet med Pstereo fyller bandet 15 år i år, og det føles helt riktig å invitere garasjerockerne i bursdagskalas, sier Aasli.
Festivalen holdes 19. og 20. august, og disse artistene skal spille:
Dumdum Boys
Sigrid
Rag’n’Bone Man
girl in red
Wolfmother
Future Islands
Sleaford Mods
Death by Unga Bunga
Ary
Tai Verdes
L’imperatrice
The Lionheart Brothers presenterer «Dizzy Kiss»
Metteson
Joshua Ray Walker
Ash Olsen
Tkay Maidza
I LIKE TO SLEEP