(Nettavisen) Danske Nicklas Bendtner la støvlene på hylla i 2021. Under tiden som aktiv var den tidligere Rosenborg-mannen kjent for å ofte lage større overskrifter utenfor banen, enn på den. Det var flere utenomsportslige hendelser knyttet til 35-åringen.

Spissen spilte i klubber som Arsenal, Juventus, Wolfsburg, Nottingham Forest og nevnte Rosenborg under en lang karriere. For det danske landslaget fikk han også 81 kamper og scoret 30 ganger med flagget på brystet.

En kombinasjon av spenstige uttalelser, en ekstravagant livsstil, romanser med flere profilerte kvinner, deriblant den danske baronessen Caroline Fleming, og evnen til å sjelden si nei til en god fest, gjorde Bendtner til en gjenganger i «kjendisspaltene».

Bendtner røper spinnvill historie om Arsenal-kollegaene: – Fikk én million hver

Bendtner-bil ble beslaglagt

I 2021 havnet han blant annet i fokus på grunn av at danske myndigheter beslagla en av luksusbilene hans.

Det var snakk om en Porsche Taycan Turbo S, som på daværende tidspunkt kostet nesten fire millioner norske kroner ny.

Bendtner ble i 2021 tiltalt for totalt sju forhold, som alle inkluderte brudd på trafikkloven, blant annet hadde han kjørt uten førerkort, og som en følge av dette mistet han bilen, førerkortet og måtte betale en bot på rundt 40.000 danske kroner.

Dansken valgte å anke dommen, men i mai 2023 ble det endelig avgjort at han ikke fikk tilbake luksusbilen.

Siden den gang har bilen blitt holdt gjemt av myndighetene, men nylig dukket den opp igjen – på en auksjon.

Millionsalg: – Sinnssykt

Onsdag denne uken ble Bendtner-Porschen solgt via Sjællands Bilauksjon fra en garasje i Ringsted, ifølge Ekstra Bladet.

Bendtner hyller Ødegaard: – Toneangivende

Flere hundre skal ha møtt opp og auksjoneier Kim Davidsen sier at han aldri har vært med på noe lignende.

– Telefonen min har nok ringt 300 ganger, forteller han til den danske avisen.

Utgangsprisen for bilen var på 900.000 danske kroner, men prisen steg raskt og endte til slutt på 1.350.000 danske kroner. Det tilsvarer drøye to millioner norske kroner etter dagens kurs. Kjøperen av Porschen ønsket imidlertid å forbli anonym.

– Det var sinnssykt mye mennesker her og det er en ære å få lov til å selge en så kostbar bil, sier Davidsen om salget.